czwartek, 12 maja 2016

Jak prawidłowo dbać o nawilżenie ciała?

Na wygląd i nawilżenie skóry ma wpływ wiele czynników. Jednym z najważniejszych jest temperatura – zarówno niska, jak i wysoka. Zmniejsza ona wilgotność powietrza, co z kolei bezpośrednio wpływa na nawodnienie naszej skóry. 
 


O odpowiednim nawilżeniu ciała w istotny sposób decyduje ... tłuszcz. Powierzchnię naskórka pokrywa tzw. ochronny płaszcz lipidowy, składający się z mieszaniny różnych tłuszczów (łoju z gruczołów łojowych) i lipidów (ciała tłuszczowe, składowe błon komórkowych, komórek naskórka i przestrzeni międzykomórkowych). I ta warstwa ochronna jest na tyle szczelna, że uniemożliwia parowanie wody z głębi ciała. 

Druga sprawa to picie codziennie minimum 1,5 litra wody. Jeżeli dostarczymy organizmowi wodę z zewnątrz i utworzymy lipidowy płaszcz ochronny, chroniący przed jej wyparowaniem - nasza skóra będzie elastyczna i gładka. 

Dbając o nawilżanie skóry, starannie dobieraj także środki do pielęgnacji ciała. To ważne ze względu na to, że agresywne detergenty mają na jej warstwę ochronną bardzo niekorzystny wpływ.
Nawilżanie skóry ciała balsamami i kremami.

Nie tylko płaszcz lipidowy stanowi barierę przed parowaniem wody. Tak działają też emolienty. Są to środki natłuszczające na bazie parafiny, lanoliny lub wazeliny, których używa się pod postacią kremów, maści, mydeł, olejków do kąpieli. Nałożone na powierzchnię skóry tworzą filtr, który zmniejsza parowanie. W efekcie woda zatrzymywana jest w warstwie rogowej naskórka - co widać gołym okiem. 

Gdy zauważysz, że twoje ciało w miejscach strategicznych, na rękach i nogach, jest białe i łuszczy się, po kąpieli, ale jeszcze przed wytarciem się, posmaruj się oliwka kosmetyczną (może być taka dla dzieci). Dopiero później użyj ręcznika, delikatnie osuszając nim skórę. Szybko przekonasz się, że to dobry ratunek.

Kłopoty z suchą skórą pogłębiają się z wiekiem. Wraz ze zmianami hormonalnymi zmniejsza się wyraźnie ilość wydzielanego przez skórę łoju. Po czterdziestym roku życia zaczynają pojawiać się zmarszczki, związane z niedoborem kwasu hialuronowego, który, mając właściwości higroskopijne, odpowiedzialny jest między innymi za systematyczną regenerację naskórka. W dodatku skóra sama przestała już produkować ceramidy, czyli tzw. cement międzykomórkowy, tworzący zwartą tkankę, zapobiegającą utracie wilgoci. Jakby tego było mało - mniej jest w niej także wiążącego wodę kolagenu. A gdy wymienionych substancji brakuje - starzejemy się w tempie przyspieszonym.
Najlepszym ratunkiem w tym przypadku są zabiegi nawilżające, które powstrzymają proces starzenia oraz zregenerują skórę od wewnątrz.

Polecane zabiegi kosmetyczne

Mezoterapia igłowa – jest od lat wykorzystywaną w medycynie estetycznej i kosmetologii metodą radzenia sobie z problemem starzenia się skóry. Bazuje ona na wstrzykiwaniu w skórę specjalnie sporządzonych, sterylnych koktajli lub substancji leczniczych, przeznaczonych do walki z danym problemem (anti-aging, poliwitamin, mieszanek z medycznym kwasem hialuronowym lub z jego czystą postacią, aminokwasów, enzymów i innych). Koktajle te wstrzykiwane są przy pomocy specjalnego pistoletu do mezoterapii lub metodą ręczną, przy użyciu strzykawki. Dzięki mikroiniekcji, skórze dostarczane są aktywne składniki do jej wierzchniej warstwy, na głębokość około 1 milimetra. Zabieg zdecydowanie poprawia strukturę skóry. Podskórne lub śródskórne iniekcje odpowiednich preparatów, powodują zatrzymanie wody, stymulują metabolizm komórek oraz zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. Skóra po zabiegu sprawia wrażenie młodszej, wypoczętej i doskonale odżywionej. Po serii kilku zabiegów, drobne zmarszczki znikają z powierzchni poddawanych terapii, a głębsze ulegają znacznemu spłyceniu. Dodatkowo można zauważyć poprawę napięcia, jędrności i nawilżenia skóry.

Mezoterapia bezigłowa - polega na dostarczaniu do głębokich warstw skóry niewielkiej ilości odpowiednich substancji aktywnych. Do mezoterapii ultradźwiękowej używa się specjalnego aplikatora, który wysyła impulsy elektryczne, dzięki czemu następuje głębokie wprowadzenie preparatów leczniczych i odmładzających w skórę i tkankę podskórną. Duża popularność tej metody wynika z tego, że efekty są bardzo szybko widoczne, brak zaczerwień i obrzęków. Bezbolesność przy jej wykonywaniu to niewątpliwa zaleta. Mezoterapia ultradźwiękowa służy do nawilżania, tonizowania, liftingu, rozjaśniania przebarwień, spłycania blizn.

Peeling migdałowy - to zabieg nawilżająco – regenerujący na twarz, szyję i dekolt, idealny dla każdego rodzaju cery, również tej najbardziej delikatnej. Przeznaczony dla osób dbających o młody i zdrowy wygląd skóry, a w okresie letnim o równomierną i aksamitną opaleniznę.

Peeling migdałowy jest jedynym peelingiem na bazie kwasu migdałowego. Umożliwia wykonywanie zabiegów przez cały rok, również w okresie letnim bez ryzyka uwrażliwienia skóry na słońce i wystąpienia przebarwień u osób z wysokim fototypem. Właściwości kwasu migdałowego i doskonała tolerancja przez osoby z cerą wrażliwą umożliwiają wykonywanie zabiegu u osób nietolerujących zabiegów przy użyciu innych kwasów. Peeling migdałowy możemy stosować bez ograniczeń u osób opalających się na słońcu i w solarium.

Posiada silne właściwości bio-ochronne o szerokim spektrum, zapobiegając fotostarzeniu się skóry. Powoduje, że skóra staje się bardziej odporna i mniej wrażliwa na promienie UV.
Składniki aktywne: kwas migdałowy 40%, kwas laktobionowy, R.F. Activ Complex, MMPs – Inhibitor, MPF factor, substancje regenerujące i bioprotekcyjne.

Siła jadu węża Hydra Plus – kuracja przeciwzmarszczkowa, ujędrniająca i nawilżająca dla skóry suchej i wrażliwej. Efektem zabiegu jest uzyskanie widocznego liftingu owalu twarzy, spłycenie zmarszczek, natychmiastowe nawilżenie skóry, poprawa sprężystości skóry, ukojenie, regeneracja oraz age killing effect. 

Kuracja składa się z 6 etapów:
1. Demakijaż – wstępne oczyszczenie twarzy
2. Złuszczanie naskórka – peeling Gommage Pelucheur
3. Nałożenie koncentratu jadu węża, komórek macierzystych, pantenolu, allantoiny i olejku karotenowego – serum Syn’Resist Serum Intensif
4. Wtłoczenie serum przy pomocy ultradźwięków, infuzji tlenowej lub masażu
5. Regeneracja i ukojenie, likwidacja zmarszczek – nałożenie nasączonych aktywnym preparatem płatków Syn’Resist P’yeaux Anti-Age i przygotowanie maski peel-of Syn’Resist Masque Anti-Age Hydra Plus, zmieszaną z  Aktywną Emulsją zawierającą  kolagen morski (15-20 minut)
6. Zakończenie zabiegu – aplikacja żelu Syn’Resist B’yeaux i wmasowanie go w skórę, nałożenie kremu Syn’Resist L’visage i ponowne wmasowanie w skórę.

COLLIFE PRO-H zabieg do cery suchej z objawami odwodnienia
W skład zabiegu wchodzą:
1.demakijaż
2.oczyszczenie i odtłuszczenie skóry
3.aplikacja preparatu Collagen White Collife
4.dermoroller
5.maska regenerująca
6.nałożenie kremu odpowiedniego do typu skóry
Zabieg można powtarzać co 7 dni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz