wtorek, 13 października 2015

Trwała depilacja z wykorzystaniem lasera diodowego

Laser diodowy jest technologią zapewniającą najszybsze i najskuteczniejsze usuwanie zbędnego owłosienia. Jest najmocniejszą i najnowocześniejszą metodą fotodepilacji. Laser ten został utworzony w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na trwałe usuwanie włosów. Wyniki przeprowadzonych testów i badań dowodzą, że ta nowo opracowana technologia jest najefektywniejszą spośród innych dostępnych alternatyw depilacji laserowej. Dzięki swojej niezawodności, stała się niezwykle popularna i zyskała aprobatę wielu europejskich i światowych instytucji oraz uhonorowano ją szeregiem certyfikatów.


Coś o laserze diodowym...
W trakcie depilacji przy użyciu lasera diodowego, emitowana jest wiązka promieni, która jest pochłaniana przez barwnik włosa (melaninę), co z kolei prowadzi do zniszczenia cebulki włosa. Podczas zabiegu usuwane są włosy znajdujące się w fazie anagenu (aktywnego wzrostu). Ze względu na fakt, że włosy nie rosną w takim samym tempie, w chwili wykonywania depilacji, nie wszystkie z nich są wrażliwe na działanie lasera. Część z nich, będąca w fazie inwolucji lub w fazie spoczynku nie reaguje odpowiednio na terapię i nie zostają usunięte. Dlatego też, w celu usunięcia wszystkich włosów, należy odczekać aż te niepodatne na zabieg wejdą w etap wzrostu i powtórzyć depilację laserem. 


Jeden zabieg daje gwarancję usunięcia około 30% widocznych, ciemnych włosów. Jeżeli mamy do czynienia z owłosieniem jasnym lub delikatnym, terapia spowoduje ich przerzedzenie. W celu uzyskania optymalnych efektów, depilację laserową należy powtarzać co 4 do 12 tygodni, w zależności od poddanej zabiegowi części ciała. 

Po depilacji włosy zaczynają rosnąć na nowo, ale te, które były w fazie wzrostu podczas przeprowadzania zabiegu, po 2 do 3 tygodniach zaczynają wypadać. W wyniku kolejnych przyłożeń lasera, włosów odrasta coraz mniej i jednocześnie stają się słabsze i jaśniejsze. 

Skuteczność metody
Depilacja laserowa ma bardzo dużą skuteczność, oscylującą między 80 a 90% efektywności. Po zastosowaniu serii zabiegów, u pacjenta mogą pozostać nieliczne włosy jednak są one cienkie i słabe. Ilość włosów, które nadal będą widoczne zależy od koloru owłosienia, grubości włosa oraz formy i skuteczności wcześniej przeprowadzanych depilacji. Po zabiegu fotodepilacji pojawia się na danym obszarze obrzęk i zaczerwienienie, które zanikają nawet tego samego dnia, w którym był wykonywany zabieg lub najpóźniej, po kilku dniach.

Przygotowanie do zabiegu
Osoby chcące skorzystać z zabiegu fotodepilacji laserem diodowym, przez 4 tygodnie przed zabiegiem powinny unikać opalania się. Dotyczy to zarówno kąpieli słonecznych, jak i solariów oraz samoopalaczy. Przez 6 tygodni przed zabiegiem należy także zaprzestać usuwania włosów z cebulkami, w miejscach, które będą miały być depilowane. Pomiędzy następującymi po sobie zabiegami można golić lub też podcinać włosy, jednak trzeba pamiętać o regularnym nawilżaniu skóry, aby była utrzymana w dobrej kondycji. Na tydzień przed zabiegiem powinno się zaprzestać stosowania kremów do depilacji oraz wszelkiego rodzaju peelingów. Dzień przed depilacją należy odstawić balsamy i antyperspiranty. Minimum miesiąc przed zabiegiem trzeba przestać stosować Etiaxil oraz kremy i maści zawierające witaminę A, witaminę C, kwasy owocowe oraz retinoidy (Retin A, Zorac, Differin i inne). 


Przeciwskazania do zabiegu
- ciąża i karmienie piersią;
- osoby z ostrymi stanami zapalnymi skóry;
- osoby ze zmianami skórnymi na tle alergicznym;
- osoby z tatuażem w miejscu wykonywania zabiegu;
- osoby cierpiące na padaczkę;
- osoby z bielactwem;
- osoby cierpiące na łuszczycę;
- osoby, u których występuje nadwrażliwość skóry na słońce;
- osoby z przebytymi i czynnymi chorobami nowotworowymi;
- osoby ze skórą skłonną do bliznowacenia;
- osoby z rudymi, siwymi oraz blond włosami;
- osoby z opryszczką (zabieg można wykonać tydzień po ustąpieniu).

Paulina Bednarczyk, dziennikarz z dziedziny kosmetologii z Instytutu Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Dermedik w Krakowie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz